Miért van szükség szifonok beépítésére a lakásban?

Röviden és tömören fogalmazva: hogy ne legyen bűz a lakásban.  Akiknek a szifonok elsőre nem igazán mondanak semmit, valószínűleg nem erre a válaszra számítottak. Pedig higgyük el, hogy nagyon hasznos kellékekről beszélünk, amelyek megakadályozzák a kellemetlen szagok visszaáramlását az ingatlanba.

lefolyó szifon kínálat

Hogyan akadályozzák meg a szifonok a rossz szagokat az épületben?

A kellemetlen szagok minden csatorna hálózat természetes velejárói. Miután különböző szerves anyagokat engedünk le a mosogatóban vagy a WC lefolyóján, azok idővel bomlásnak indulnak. Ennek egyenes következménye, hogy egy idő után ezek a gázoknak valahova távozniuk kell. Így a legkisebb légmozgás hatására és elindulnak – esetünkben lakásunk nyitott vezetékein keresztül vissza a lakásba. A szerelők hamar világossá vált tehát, hogy legyen szó bármilyen típusú lefolyóról, a használati oldalukat feltétlenül fel kell helyezni valamilyen bűzzáró szelepet – vagyis egy szifont.

Kisebb csőátmérő esetén – pl. zuhanyzó, fürdőkád, mosdó, mosogató, padló összefolyó – tökéletesen megfelelő egy külső szifon. A nagyobb átmérőkhöz – pl. WC, lefolyó – azonban már a fajanszba kell építeni egy bűzzáró gátat. Napjainkban már online is megvásárolhatjuk a szükséges kelléket, a webáruházak virtuális polcain ugyanis hatalmas nagy lefolyó szifon kínálat várja a felhasználókat. Így mindenki a számára legideálisabb eszközt szerelheti fel otthonában. Itt jegyeznénk meg, hogy a szifonoknak van egy másodlagos funkciója is a kellemetlen szagok blokkolásán kívül. Nevezetesen a nagyobb, darabos piszok és szennyeződés itt gyűlik fel – így azok nem fognak tudni a csatorna hálózatba bekerülni.

Hol alkalmazzuk leggyakrabban a szifonokat a lakásban?

Elsősorban a mosogatók alatt találkozhatunk lefolyó szifonokkal. Manapság ezek más szinte kivétel nélkül műanyagból készülnek, és kaphatók túlfolyóval vagy beépített leeresztő szeleppel is. Emellett gyakran elhelyezik őket a zuhanytálcáknál, piszoároknál, bidéknél, bojlereknél és kazánoknál, mosógépeknél, WC-knél, mosogató gépeknél, fürdőkádaknál, padlóösszefolyóknál és kézmosóknál – utóbbiak készülhetnek krómozott fémből is.