Mikor kell a hipoallergén kutyatáp?

Tudtad, hogy a kutyák akár egész életükben megennék ugyanazt az egy tápot, ha megtalálod a megfelelőt? Azonban a tökéletes kutyaeledelt kiválasztani nem is olyan egyszerű, mint azt gondolnád. Főleg azért nem, mert a rengeteg reklám befolyásolni próbál, hogy milyen “teljes értékű” kutyaeledelek várnak a boltok polcain.

Azonban a kutyatápok esetében is igaz a mondás, hogy nem minden arany, ami fénylik. De akkor milyen a jó kutyatáp? Mikor kell hipoallergén kutyatáp a kedvencünknek? Cikkünkből kiderül!

A jó kutyatápban sok a hús

Bizony, nem attól lesz jó egy eledel, hogy kacsahúsból vagy lóhúsból van, sokkal inkább az állati eredetű fehérjetartalma, valamint a hústartalma határozza meg egy táp minőségét. Azt mondhatjuk, hogy egy tápban, ha 70 százalék a hústartalom, akkor már jó minőségről beszélhetünk. De nem mindegy, hogy milyen húsból kerül bele 70 százalék: elsősorban emberi fogyasztásra is alkalmas alapanyagra van szükség, a vágóhídi maradék, a csontos vagy túl zsíros húsok nem megfelelők a kutyák táplálására sem.

hipoallergén kutyatáp

Amikor előkerül a hipoallergén kutyatáp

Vannak olyan ebek, amelyeknek sokkal érzékenyebb az emésztőrendszere, sőt, olyan is előfordul, hogy a kutya allargiás lesz valamilyen húsban található fehérjére. Ez a legtöbbször a csirkehússal fordul elő, épp ezért fejlesztették ki a szakemberek a hipoallergén kutyatápot. Ezek az eledelek a legtöbbször teljesen csirkehús nélkül készülnek, de arra is van példa, hogy olyan mértékben hidrolizálják benne a csirkehúsban található fehérjét, hogy az már nem képes irritációt okozni. Ha azt látod, hogy négylábú kedvenced bélsara megváltozik, nyalogatja sokat a mancsát, rázza a fejét (begyullad a hallójárat ilyenkor), vakaórzik, megváltozik a szűre állapota, akkor lehet arra gyanakodni, hogy a kutya allergiás vagy intoleráns, amelyet a hipoallergén kutyatápra váltás meg is szüntet.

Mielőtt azonban cselekszel, mindenképp konzultálj az állatorvossal, kérd ki az állatorvosi rendelő véleményét.